Potrzebowałam fachowego świadectwa energetycznego

Potrzebowałam fachowego świadectwa energetycznego

Kilka lat po tym, jak kupiłam własne mieszkanie dostałam spadek po rodzicach. Było to kilkupokojowe mieszkanie, które było dla mnie za duże, ale nie chciałam go sprzedawać ze względu na sentyment do tego miejsca. Postanowiłam je więc wynająć. Najpierw jednak musiałam załatwić wszelkie formalności z tym związane. Przede wszystkim musiałam mieć ważne świadectwo energetycznego tego mieszkania. Od razu się za to zabrałam, ponieważ bardzo zależało mi na czasie.

Zatrudniłam elektryka do wystawienia świadectwa lokalu

fachowe świadectwo charakterystyki energetycznej lokaluDo tej pory nigdy nie zajmowałam się takimi rzeczami, dlatego nie wiedziałam gdzie znajdę elektryka, który wystawiłby dla mnie odpowiednie dokumenty. Postanowiłam poszukać kogoś takiego na internecie. Wiedziałam, że znajdę tam wielu profesjonalnych fachowców, którzy się tym zajmą, a przy okazji będę mogła porównać ceny i wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę. Wpisałam więc w wyszukiwarkę frazę: fachowe świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko i bez problemu znalazłam firmę energetyczną, która zajmowała się wystawianiem świadectw energetycznych dla swoich klientów. Mieli oni bardzo dobre opinie poprzednich klientów którzy twierdzili, że wystawiają oni odpowiednie dokumenty szybko i bez zbędnej zwłoki. Od razu wybrałam podany numer telefonu i zadzwoniłam umówić się na wykonanie odpowiednich pomiarów. Nie musiałam długo czekać, ponieważ mogłam się z nimi umówić już na następny tydzień. W umówiony dzień elektryk punktualnie stawił się w moim mieszkaniu, wykonał odpowiednie pomiary i zajął się sprawdzaniem stanu instalacji elektrycznej. Już kilka dni później dostałam gotowy komplet dokumentów. Wynikało z niego, że instalacja elektryczna w moim mieszkaniu jest w bardzo dobrym stanie i w najbliższym czasie nie muszę nic w niej zmieniać ani niczego naprawiać. Byłam z tego bardzo zadowolona.

Dowiedziałam się również, że takie fachowe świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważne przez dziesięć lat od momentu jego wystawienia. Po tym czasie jeśli będę chciała dalej wynajmować mieszkanie albo je sprzedać będę potrzebowała powtórzyć pomiary i dostanę wtedy kolejne świadectwo, które znów będzie ważne 10 lat, chyba że wcześniej będę musiała coś zmienić w instalacji.