Polski import towarów z USA

Polski import towarów z USA

Stany Zjednoczone to najbardziej rozwinięty kraj na świecie. Produkowane są tam towary najwyższej jakości. Polska z tego kraju importuje różnego rodzaju produkty. Głównie sprzęt i maszyny. Jednak odległość między Polską a USA jest ogromną.

Sprowadzanie towarów z USA do Polski

import towaru z usa do polskiPrzed wyborem środku transportu należy wziąć pod uwagę gabaryty towaru. Istnieją dwie opcje na import towaru z usa do polski, może to być transport lotniczy lub morski. Wszystko zależy od czasu, w jakim ma być dostarczony ładunek oraz kosztów, na jakie stać przedsiębiorcę. Jednak planując sprowadzenie towaru z Ameryki do Polski, trzeba dopełnić wiele formalności. Importer musi uiścić opłatę celną oraz podatek VAT. Nie zależnie czy będzie to statek, czy samolot, w obu przypadkach koszt przewozu zależy do rozmiaru załadunku. Podczas transportu morskiego z USA do Polski nabywca najczęściej nabywca ponosi odpowiedzialność z towar. Jeśli firma importuje towary z USA w celu odsprzedaży, musi być zarejestrowana jako importer w Duńskim Urzędzie ds. Działalności Gospodarczej. Transport morski z Ameryki do Polski zajmuje około 6 tygodni. Wszystko zależy od tego, z jakiego miasta jest transportowany. Nie wszystkie miasta mają bliski dostęp do terminali morskich. Przez co towar od nadawcy do portu musi zostać dodatkowo transportowany drogą lądową. Po dotarciu towaru do Polski dostarczenie do docelowego odbiorcy może zająć nawet kilka dni.

W przypadku transportu lotniczego wszystko zależy do tego, na jaki rodzaj linii się zdecydujemy. W przypadku najdroższego połączenie przesyłka może dotrzeć do Polski w ciągu 2 dni. Decydując się na ekonomiczne loty, towar zostanie dostarczony w ciągu 10 dni. Transport lotniczy prowadzony jest przez przewoźników lotniczych lub organizowany jest przez firmy kurierski.